Letnji kamp “Tisa”, 30. jun – 05. jul 2014.

Sponzori:

Kanjiza   Bethlen Gabor  MNTlogo

Udruženje prosvetnih radnika opštine Kanjiža je i ove godine organizovalo letnji nagradni kamp za najuspešnije učenike 5. i 6. razreda osnovnih škola sa područja opštine Kanjiža. Kamp je bio smešten u letnjikovcu preduzeća Sloga.

Generalni sponzori: Lokalna samouprava opštine Kanjiža, Fondacija Gabor Betlen i preduzeće Sloga.

Učenicima su organizovani programi iz oblasti zaštite životne sredine, lokalne istorije i geografije. Ovi sadržaji su jednako služili za bogaćenje znanja ali i za zabavu učesnika kampa.

Takođe su održana i sportska takmičenja u duhu Svetskog prvenstva u fudbalu. Deca su svakog dana imali prilike za stoni tenis, fudbal i odbojku.

Organizovana je jednodnevna ekskurzija u dva rezervata prirode: Ludoško jezero i Selevenjska šuma, gde su učesnici imali priliku da se upoznaju sa florom i faunom svog zavičaja, ali i da uživaju u prelepoj prirodi.

Organizovali smo im i mogućnosti za učenje starih narodnih zanata, kao i za nizanje perli, izrade narukvica prijateljstva i tehniku origamija.

Bilo je i vožnje čamcem na reci Tisi, kvizova znanja iz raznih oblasti, izrade grba itd.

Kamp je protekao u dobrom raspoloženju, druženju, logorskom vatrom i programom za roditelje za oproštajno veče.

Tiszavirág 12 (Hronika kampa)
Video (Reportaža Cnesa Info TV)

Slike: